Dzień Dziecka

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka

Pod koniec maja, większość osób posiadających dzieci zadaje sobie odwieczne pytanie: jakim prezentem uszczęśliwić swoją pociechę z okazji tego jakże ważnego dnia – Dnia Dziecka.

W całym roku, okazji do wręczenia dziecku prezentu znajdzie się całe mnóstwo; święta, urodziny, imieniny, dobre wyniki w nauce i wiele innych, ale 1 czerwca to wyjątkowa data - to święto każdego polskiego dziecka, bez względu na jego datę urodzin czy wyniki w nauce. Data ta jest świętem dzieci również we wszystkich krajach postsocjalistycznych.

Prezenty na Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka, dzieci bywają obdarowywane słodyczami bądź zabawkami. Czasami rodzice, zamiast dać dziecku czekoladę albo kolejnego misia organizują im wycieczkę do ZOO, lub Wesołego Miasteczka. Wszystko zależy od zainteresowań i oczekiwań dziecka, ale oprócz wycieczki, warto też podarować maluchowi jakiś wyjątkowy prezent, taki, który wzbudzi jego zainteresowanie.

Zestaw prezentowy dla dziecka

Prezenty na Dzień Dziecka uzależnione są od wieku. Maleńkie dziecko nie ma świadomości tej ważnej daty, więc każda nowa grzechotka lub nowa przytulanka będzie idealnym podarunkiem.

Starsze dziecko w wieku kilku lat na pewno ucieszy się z ciastoliny lub piasku kinetycznego. Są to idealne zestawy prezentowe, składają się nieszkodliwego dla zdrowia produktu, który dowolnie można lepić, ugniatać i wałkować, formować w przeróżne fantastyczne budowle, a przy tym zabawa może odbywać się nawet zimą – piasek kinetyczny nie brudzi rąk, nie rozsypuje się, jest bardzo miękki w dotyku, i co najważniejsze to – jak reklamują producenci – produkt powstały z naturalnego piasku. W zestawie z piaskiem znajdują się foremki i kuweta lub dmuchany basenik.

Dla dzieci w wieku szkolnym – ciekawa książka z pewnością zachęci niejednego leniuszka do czytania. Historia w książce musi być na tyle interesująca, żeby dziecko z samej ciekawości sięgnęło po następną pozycję, a to może sprawić, że czytanie stanie się dla naszej pociechy przyjemną rozrywką.

Wyjątkowy prezent

Nastolatki lubią głośno mówić o swojej „dorosłości” ale prezent na Dzień Dziecka bardzo chętnie przyjmą. Podarujmy więc takiemu dziecku płytę ulubionego zespołu muzycznego, bilet do kina na odpowiedni do wieku film lub po prostu kupmy mu rzecz o której nasza pociecha zawsze marzyła, oczywiście w granicach rozsądku.

Przede wszystkim, rozmawiając z własnymi dziećmi dowiemy się o ich pragnieniach, a wtedy dużo łatwiej będzie podarować im prezent na miarę ich oczekiwań.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz