Obrazy

Aktywne filtry

Obrazy

Projektowanie wnętrz to bardzo trudne zadanie w naszych czasach. W ostatnim czasie pojawiają się wciąż nowe style, które są zupełnie różne. Każdy z nich jest na swój sposób stylowy i modny, więc wybranie jednego kierunku jest niezwykle trudną decyzją.

Artystyczne i stylowe wyposażenie wnętrz

Jednak projektując wnętrza nie należy zapominać o najważniejszych dodatkach, dzięki którym nabierze ono ciekawego charakteru. Takim dodatkiem są na pewno obrazy czy artystyczne zdjęcia, zdobiące nasze ściany.

Obrazy - sztuka i nowoczesność w jednym

Obrazy oczywiście znajdowały się na ścianach domów i zamków od wieków. Jest to żaden nowoczesny dodatek. Przez pewien okres obrazy uznawane były wręcz za niemodne i niechętnie wieszano je na ścianach nowoczesnych mieszkań. Dopiero po jakimś czasie zauważono, że obrazy na ścianach mogą być równie nowoczesne i stylowe, jak inne modne dodatki.

Aby całość wyglądała estetycznie i spójnie należy przyjąć kilka podstawowych zasad

Sztuka związana z aranżacją wnętrza pod kątem obrazów i fotografii nie jest łatwa. Aby całość wyglądała estetycznie i spójnie należy przyjąć kilka podstawowych zasad, związanych z zachowaniem proporcji pomieszczenia. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się wieszanie kilku obrazów lub zdjęć obok siebie. Często wykorzystujemy również bardzo duże obrazy, które wieszamy nad kanapą lub sypialnianym łóżkiem.

Niezależnie od motywu, obrazy i artystyczne zdjęcia mogą stać się idealnym wypełnieniem każdego wnętrza, od klasycznych retro wnętrz do tych nowoczesnych i minimalistycznych. Sztuka powinna towarzyszyć naszemu codziennemu życiu i umilać nasze domowe wnętrza.

Obrazy i artystyczne zdjęcia - Jerzy Springer - plastyk