Decoupage czy dekupaż?

Decoupage czy dekupaż?

Prezenty handmade. Czyli jak to zrobić?

Decoupage czy dekupaż – żadne, nawet najdroższe i modne rzeczy nie zastąpią stworzonych własnoręcznie upominków. Co zrobić jeśli nie mamy czasu lub nie wszystko mamy pod ręką i może nie wszystko nam wychodzi. Czy jesteśmy skazani na niepowodzenie? A być może moglibyśmy skorzystać z pomocy uzdolnionych artystów? Tu warto zaznaczyć że w całości liczy się też pomysł i energia, które włożymy by powstało dzieło sztuki.
Mimo wszystko nie można się poddawać. Będzie to nasze dzieło i niech nie będzie wyrafinowanie, ani profesjonalne, ale będzie miało ułamek was i waszej miłości. Jest wiele różnych technik. Decoupage to specjalny sposób dekoracji, który tworzy efekt malarski na powierzchni. Decoupage ma długą historię. Z jej pomocą, nawet w 12 wieku, najbardziej artystyczne mistrzowie stworzyły niezrównane arcydzieła. Decoupage pozwala przekształcić dowolne, nawet najbardziej proste obiekty lub powierzchnie w oryginalne i niezapomniane. Wykorzystując tę technikę można ozdobić zarówno małe pudełka, jak i nieporęczne meble, zarówno drewniane, jak i szklane, plastikowe, papierowe lub nawet tkaniny.


Podstawy decoupage są bardzo proste - jest to rodzaj aplikacji z kart dekupażu, specjalnych lub zwykłych serwetek z pięknymi obrazami, etykietami, pocztówkami, tkaninami z rysunkami i wiele innych.

Opuść komentarz