Mikołajki - 6 Grudnia

Mikołajki - 6 Grudnia

Jaki prezent wybrać na Mikołajki?

Rodzice, jak co roku, główkują jaki prezent znajdzie się pod poduszką ich pociech. Jest to ważny dzień zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ma wpływ wychowawczy i kulturowy.

Dzieci list do Mikołaja już dawno wysłały i cały rok starały się być grzeczne, aby otrzymać wymarzony prezent. Warto tu też zdradzić tajemnicę – dorośli również oczekują na ten dzień i po kryjomu liczą, że Mikołaj w tym roku będzie pamiętać również o nich. Ponieważ w każdym z nas zostaje część dzieciństwa i coś z dziecka, tak jak najbardziej smakują dania z domu rodzinnego, tak samo oczekiwanie na przyjście Świętego Mikołaja wywołuje wspomnienia oraz wzbudza silne pozytywne emocje. Ludzie wówczas chcą przywrócić i przekazać swoim bliskim najlepsze chwile i wspomnienia z dzieciństwa. Dlatego warto pamiętać o wszystkich, bez względu na wiek, oczywiście z dużym akcentem na najmłodszych.

A więc, co kupić na Mikołajki?

Dużo się dowiemy z listu do Mikołaja, ale co zrobić w przypadku osób dorosłych? Jak sprawić miłą niespodziankę? Jak przekazać, że pamiętamy, kochamy i cenimy każdą spędzoną wspólnie chwilę, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia?

W doborze prezentów może pomóc przyjrzenie się zainteresowaniom naszych bliskich. Można podzielić prezenty tematycznie, na przykład na: słodkie upominki, prezenty praktyczne, poznawcze, rozwojowe, dla rozrywki i dla sportu, albo dla ozdoby. Chcielibyśmy przedstawić do wyboru kilka ciekawych pomysłów prezentowych dla dzieci. Uważamy, że nasze pomysły Was zainspirują i pomogą w trudnym wyborze, a dzieci będą zadowolone i mile zaskoczone. Dobrym pomysłem na upominek zawsze będzie zestaw słodyczy, oczywiście z uwzględnieniem preferencji smakowych dziecka: ktoś uwielbia białą czekoladę, ktoś inny – mleczną, jedno dziecko będzie szczęśliwe otrzymując cukierki z orzechami, drugie – z marmoladą. Słodkie zestawy to idealny wybór i zawsze udany. Z rzeczy praktycznych mogą być, np. ciepłe zimowe rzeczy. Oryginalny kubek, plecak, kosmetyki, artykuły papiernicze, rękawiczki, czapki, szaliki, swetry, czy książki zawsze się przydadzą. Czasem się zdarzy zgubić czapkę lub rękawiczki i taki prezent będzie wtedy bardzo pożądany.

A długopisy, markery, ołówki inspirują i dają możliwość rozwijać zmysł artystyczny. Dla tych, którzy lubią czytać, udanym prezentem będzie ekscytująca książka. Do poznawczych upominków, oprócz książek, można zaliczać również gry planszowe. To dobry sposób do ćwiczenia umiejętności myślenia strategicznego i taktycznego oraz pracy zespołowej, co jest obecnie najbardziej cenione we współczesnym świecie. Do grupy rozrywkowych niespodzianek można zaliczyć bilety do kina, teatru. Ostatnio cieszy się popularnością sprzęt sportowy: narty, łyżwy i sanki oraz inne akcesoria do ćwiczeń. Dla małych Księżniczek, które już od najmłodszych lat uwielbiają się stroić, dobrym podarunkiem będzie biżuteria, ozdoby do włosów czy ręcznie zdobione pudełko, w którym schowa wszystkie swoje skarby. Małym Konstruktorom warto sprezentować zestaw klocków, czy innych materiałów przydatnych do budowy domów lub torów wyścigowych dla aut.

Warto też pomyśleć o ładnym opakowaniu na prezent, np. z oryginalną przywieszką w postaci czekoladowego mikołajka czy zabawnej choineczki, gwiazdki, kokardki, itp.

Wybór należy do Was i zależy od upodobań osób obdarowywanych. Ale bez względu na prezent, który zostanie wybrany na Dzień Świętego Mikołaja, nie zapominajmy, że najważniejszym warunkiem radości jest nasza uwaga i pamięć.

Opuść komentarz