Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

Prezenty na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to jedno z najbardziej urokliwych świąt w roku. Jest obchodzone przez wszystkich chrześcijan świata. Ma bogatą historię z unikalnymi tradycjami i zwyczajami. Niezwykle interesującą tradycją w Wigilię jest Święta Kolacja (zwana też "Bogata Kutia"), do której zalicza się 12 postnych potraw. Wigilijna kolacja rozpoczyna się modlitwą przy świątecznym stole z zapaloną świecą. Rodzina zasiada do uroczystej kolacji, dzieli się opłatkiem, jako symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości oraz chęci bycia razem i składa sobie najlepsze życzenia.

Jasna gwiazda wzeszła,

Święta kolacja przyszła,

Kutia*, pierogi, grzybki,

Fasola, ryba, ogórki ...

Niech śmiech i kolędy zabrzmią w domu,

Wesołych Świąt dla Nas wszystkich w około.

Boże Narodzenie jest bardzo ciepłym i rodzinnym świętem, dniem przebaczenia dawnych urazów i wręczania podarunków. Wyślij swoim przyjaciołom i krewnym życzenia z tej okazji, kartki świąteczne, prezenty i upominki. Niech Świata Bożego Narodzenie przyniosą Twoim rodzinom tylko miłość, wiarę w przyszłość i same pozytywne emocje.

-----

*Kutia – tradycyjna potrawa kuchni ukraińskiej, białoruskiej, rosyjskiej, litewskiej i dawniej polskiej kuchni kresowej. Obecnie jest przyrządzana na Białostocczyźnie, Lubelszczyźnie, przygranicznych powiatach województwa podkarpackiego, a także przez Kresowian i ich potomków w różnych częściach Polski. Jest jedną z 12 potraw tradycyjnie wchodzących w skład wschodniosłowiańskiej wieczerzy wigilijnej. Jada się ją głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. (źródło: Wikipedia)

Wesołych Świąt - Madegro.pl

Opuść komentarz