Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia!

Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia!

Dzień Babci 21 stycznia i Dzień Dziadka 22 stycznia!

Zrób prezent niespodziankę! Powód? Tak po prostu! Powiedz w Dniu Babci i Dziadka, że kochasz i pamiętasz. Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków, a wielu z nas swoje wspomnienia z dzieciństwa łączy z uśmiechem naszych babć. Często najlepsze wspomnienia z wakacji to czas spędzony u dziadków. Pewnie dlatego, że to babcie nam na wszystko pozwalały i dawały tak dużo miłości i ciepła rodzinnego. Nie sposób tego zapomnieć i dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o nich zwłaszcza w tym szczególnym dniu.

Dzień Babci i Dziadka w Polsce.

W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia już od wielu lat. Jeszcze w roku 1964 w tygodniku „Kobieta i Życie” pojawił się pomysł utworzenia święta babci, które bardzo szybko zostało przyjęte. Dziś większość z nas obchodzi to święto i staje się ono z roku na rok coraz popularniejsze. To bardzo miłe i cieszy, że cenimy i kochamy naszych bliskich. Wnuki (duże i małe) w te dni odwiedzają Babcie i Dziadków, którzy oczywiście czekają na nich z przygotowanymi słodyczami i pysznymi obiadami. Nieodzownym elementem spotkania jest też wspólny spacer.

Zwyczaje obchodzenia święta Dzień Babci w innych sąsiednich krajach.

W wielu krajach to święto jest obchodzone w różnych terminach, a u naszych sąsiadów również staje się coraz bardziej popularne. Historia jego powstania różni się. Tak na przykład Włosi dołączyli w 2005 roku i obchodzą Dzień Babci w pierwszą niedzielę października, a we Francji w pierwszy weekend marca. W tym dniu Babcie często mogą podróżować komunikacją miejską z wnukami bezpłatnie, a w sklepach czy restauracją przygotowano dla nich specjalną ofertę i ciekawe promocje. Na Ukrainie od kilku lat Babcia i Dziadek obchodzą swój dzień 28 października (tak, jak w około trzydziestu innych krajach). W Mołdawii wybrano ostatnią sobotę września, aby świętować Dzień Babci. Turcja od 2008 roku każdego 8 lutego świętuje Dzień Babci i Dziadka. Wybór daty nie był przypadkiem. Taki termin został wybrany specjalnie przed Walentynkami aby podkreślić, że wszystko zaczęło się od nich, czyli od Babci i Dziadka! Bez nich nie byłoby nas!

Oczywiście każdy z nas ma inne wspomnienia i różnie bywało, ale w tych dniach należy pamiętać, że to są nasi bliscy i trzeba ich obdarować naszą uwagą i ciepłem. Bywa czasem tak, że to dziadkowie w pełni zastępują rodziców i nas wychowują. Przekazują nam swoje życiowe doświadczenie. Uczą nas miłości oraz bycia opiekuńczymi, dbania o przyszłość i czerpania radości z każdej wspólnie spędzonej chwili.

Powiedz, że kochasz i pamiętasz! Nie zapomnij - 21 stycznia Dzień Babci i 22 stycznia Dzień Dziadka!

Dzień Babci z Madegro.pl

Opuść komentarz