Pierwszy Dzień Wiosny!

Pierwszy Dzień Wiosny!

Zestaw prezentowy z okazji dnia wiosny

Trudno stwierdzić jednoznacznie, kiedy zaczyna się wiosna. Meteorologiczny początek wiosny to początek marca, natomiast wiosna kalendarzowo (albo astronomicznie) rozpoczyna się 21 marca. Sama data jest nieco magiczna - jeszcze kilka lat temu symbolicznie paliło się Marzannę, aby następnie ją wrzucić do wody i czekać na szybsze nadejście cieplejszych dni. Pierwszy dzień wiosny jest zatem dniem, w którym warto wręczać sobie drobne prezenty, aby zima wreszcie się skończyła, a wiosna ogrzała zmarzniętą ziemię.

Prezent na pierwszy dzień wiosny

W Polsce w zasadzie nie ma zwyczaju obdarowywania się konkretnymi przedmiotami z okazji rozpoczęcia wiosny. Niemniej jednak z tym dniem kojarzy się budzenie przyrody do życia, zatem jako uniwersalny prezent sprawdzi się kolorowa doniczka czy osłonka na kwiaty, w której posadzono żonkile, małe tulipany czy narcyzy. To właśnie te kwiaty jako pierwsze pojawiają się wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Jako prezent sprawdzą się również kwiaty cięte. Wspomniane już tulipany czy żonkile to idealna propozycja, dzięki której w mieszkaniu zagości nuta wiosennego klimatu.

Wiosenne gadżety

Po wielu miesiącach zimna i śniegu marzymy o łąkach pełnych kwiatów oraz o słonecznych dniach, które nam obiecuje początek wiosny. Dlatego oprócz kwiatów żywych jako prezent na pierwszy dzień wiosny można wybrać różne przydatne gadżety z wiosennym wykończeniem. Śliczna konewka z deseniem w kwiaty, kwiecista serweta na stół czy tulipany w postaci przypinek to świetny pomysł na oryginalny prezent. Część osób sięga także po kolorowe apaszki i zawieszki, które po umieszczeniu na łańcuszku będą stanowić oryginalny wisiorek. Miłośniczki domowych gadżetów zapewne ucieszą się z akcesoriów domowych, na których pojawia się nadruk w postaci tulipanów, żółtych kurczaczków czy zielonych łodyżek trawy.

A może świętowanie kulturalne?

W niektórych miastach od pierwszego dnia wiosny, który tradycyjnie przez młodzież jest obchodzony jako Dzień Wagarowicza, organizuje się plenerowe imprezy, głównie koncerty i przedstawienia. Tego dnia miłośnicy aktywnego stylu życia mogą wziąć udział w okolicznościowych biegach.

Podaruj Wiosnę - 21 marca 2018 - 1 Dzień Wiosny

Opuść komentarz