Najciekawsze prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Najciekawsze prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Majowe oraz czerwcowe dni, nieodłącznie kojarzą nam się z sakramentem Pierwszej Komunii Świętej. Odbywające się w owym czasie uroczystości sakramentalne pełne są nie tylko śpiewów, modlitw, ale również bieli i wszędobylskich kwiatów.

Sakramentalny czy świecki?

Tradycyjnie z okazji przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej dzieci obdarowywane są różnego rodzaju podarkami. W rodzinach o głębokich korzeniach katolickich, zazwyczaj są to prezenty nawiązujące do wyznawanych aspektów wiary. W familiach mniej religijnych są to zazwyczaj przedmioty codziennego użytku, takie jak laptopy czy rowery. Jednak bez względu na podejście rodziny, z której pochodzi dziecko, do wyznawanej wiary - możemy obdarować go prezentem uniwersalnym.

Tradycja, a może nowoczesność? - prezent na komunię

Za najbardziej tradycyjny prezent pierwszokomunijny uznać można zegarek. Klasyczny, z niewielką tarczą i skórzanym paskiem, odchodzi już powoli do lamusa. Dzisiaj modne są zegarki elektroniczne, posiadające wszystkie możliwe bajery. Mniejszą popularnością cieszy się również rower. Tak wyczekiwany jeszcze kilka lat temu prezent, aktualnie określany jest mianem passe. Podobny los spotkał również Biblię, album fotograficzny, czy złotą i srebrną biżuterię.

Uniwersalny prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na spełnienie wszystkich zachcianek naszego dziecka pierwszokomunijnego... Nowa konsola do gier, najnowszy laptop czy quad to prezenty wymagające dużego nakładu finansowego. W przypadku dalszego pokrewieństwa bądź też jego braku, są one po prostu nie na miejscu. Jednak gdy chcemy obdarować malucha, nie musimy wcale rujnować naszego budżetu domowego - łakocie to zawsze dobry pomysł.

Czekoladki z okazji Pierwszej Komunii Świętej, to trend powoli wkraczający na komunijne salony. Jego kariera rozpoczęła się już kilka lat temu, jednak rozpędu nabrał dopiero w ostatnim czasie. Dzięki szerokiej gamie produktów czekoladowych, nasz prezent wcale nie musi być nudny.

Na szczególną uwagę zasługują słodycze spersonalizowane. Ich wyrobem zazwyczaj zajmują się małe, rodzinne manufaktury oraz cukiernie. Ponadto odpowiadające opisowi czekoladki, znaleźć można w kilku sklepach internetowych. Podczas zakupów warto podejść do naszego prezentu indywidualnie. Dla małej księżniczki świetnym wyborem będą czekoladki truskawkowe ozdobione, np. suszonymi owocami, podczas gdy chłopiec bardziej ucieszy się z samochodu wyścigowego wykonanego z czekolady mlecznej.

Prezent jak widać, nie musi przyjmować oczywistej formy a czekolada może posiadać nietypowy smak. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskują czekolady o smaku biało-czarnych ciasteczek, a także egzotycznych owoców. Jednak mleczna czy bakaliowa czekolada również sprawdzi się jako prezent dla dziecka przyjmującego Pierwszą Komunię Świętą - w końcu liczy się nasz gest, a nie smak czekolady, z której podarek jest wykonany.

Opuść komentarz