Oryginalne prezenty decoupage

Oryginalne prezenty decoupage

Oryginalne prezenty decoupage

Oryginalne prezenty decoupage (dekupaż) cieszą się coraz większą popularnością. Każdy lubi bowiem dostawać coś wyjątkowego, a nie upominek produkowany na masową skalę, który bezproblemowo można dostać w wielu sklepach. Wręczając bliskiej osobie wyjątkowe upominki handmade, można liczyć na wywołanie szczerego uśmiechu zadowolenia na jej twarzy. Dzięki temu radość czerpią obie strony – obdarowany i obdarowujący. Tego typu prezenty potrafią być wręcz małymi dziełami sztuki.

Trendy decoupage jako prezenty

Decoupage jest techniką ozdabiania przedmiotów, gdzie sięga się po papierowe serwetki/obrazki/wycinki w celu starannego obklejenia nimi powierzchni, zabezpieczonej kilkoma warstwami kleju. Naklejony wzór wręcz wtapia się w zdobioną powierzchnię, dzięki czemu można uzyskać efekt ręcznie malowanego obrazka. Papier zaś staje się wręcz niewyczuwalny przy dotknięciu. Termin decoupage wywodzi się od francuskiego słowa decouper, które oznacza wycinanie. Za pomocą owej techniki możliwe jest uzyskanie najróżniejszych efektów – spękań, postarzenia czy złocenia. Ozdabiać można zarówno drewno i karton, jak również szkło, ceramikę, metal czy nawet świece. Jeśli komuś zależy na wręczeniu bliskiej osobie oryginalnego prezentu, to z całą pewnością warto przejrzeć ofertę sklepu z gotowymi produktami zdobionymi tą tajemniczo i elegancko brzmiącą techniką.

Wyjątkowe upominki handmade strzałem w dziesiątkę

Decoupage jest stosunkowo prostą techniką dekoracyjną, dzięki czemu możliwe jest nawet samodzielnie wykonanie prezentu dla mamy, babci, córki, przyjaciółki, kuzynki czy znajomej. Nie brakuje również gotowych upominków handmade, a szeroki wachlarz wyboru sprawia, że bezproblemowo można dobrać wzór w zależności od wieku osoby, która ma zostać obdarowana czy też od jej indywidualnych preferencji. Upominki handmade są nie tylko piękne, ale i modne. Jako, że są to rzeczy wytwarzane ręcznie, obdarowana osoba ma pewność, że otrzymała coś, czego nie ma nikt inny. Może wobec tego poczuć się bardzo wyjątkowo. W każdą z tych rzeczy twórca włożył cząstkę swojego serca. Taki spersonalizowany prezent jest strzałem w dziesiątkę i zapada w pamięć na długie lata. Ponadto można liczyć na prawdziwe bogactwo różnych form, wzorów i kolorów. Tego typu produkty są tworzone ekologicznie, a więc z bezpiecznych materiałów i w dobrych warunkach.

prezent ręcznie wykonany

Opuść komentarz