Prezenty i okazje prezentowe - kilka inspiracji dla każdego

Prezenty i okazje prezentowe - kilka inspiracji dla każdego

W ciągu całego roku kalendarzowego istnieje wiele okazji, z jakich można wręczać prezenty. Urodziny, imieniny, Dzień Kobiet czy Boże Narodzenie to doskonały czas na obdarowywanie swoich znajomych czy osoby najbliższe. Jakie upominki wybierać na daną okazję?

Uroczystości rodzinne

W życiu każdej rodziny w przeciągu całego życia wydarza się przynajmniej kilka ważnych uroczystości. Według przyjętych już od setek lat zwyczajów, wypada wtedy obdarować najbliższych czymś kupionym (lub zrobionym) od serca. Jeśli chodzi o prezenty i okazje prezentowe można tutaj wymienić:

  • Urodziny - wspaniałą niespodzianką dla osoby dorosłej mogą stać się oryginalne prezenty handmade i decoupage. Staną się one bowiem prawdziwą ozdobą domu. Natomiast dla dzieci najlepsze są oczywiście (dopasowane do wieku) książki oraz zabawki.
  • Ślub - najlepsze są tutaj prezenty praktyczne, zazwyczaj sprzęty kuchenne czy ręczniki, które przydadzą się młodym małżonkom w nowym miejscu zamieszkania.
  • Rocznica ślubu - w tym wypadku też dobrze sprawdzą się prezenty użytkowe, choć nie tak podstawowe jak w dniu ślubu. Lepsze będą eleganckie elementy do zastawy obiadowej, kieliszki albo ozdobny obrus.
  • I Komunia Święta - tutaj upominki mogą czasem różnić się w zależności od płci dziecka. Tradycją jest zakup łańcuszka do poświęcenia. Jednak obecnie popularne są również sprzęty elektroniczne.

Prezenty Madegro

Inne okazje do wręczania prezentów

Oczywiście w życiu każdego człowieka wymienić można wiele dodatkowych momentów, w których wypada kupić prezent dla drugiej osoby. Jakie to sytuacje? Wśród tych najważniejszych można wymienić:

  • Podziękowania - za przysługę, pomoc w trudnym momencie, czy miły gest dla klientów: najlepiej sprawdzą się tu kosze upominkowo-prezentowe i okolicznościowo-świąteczne.
  • Imieniny - obchodzone są najczęściej w pracy więc poszukuje się tutaj prezentów "neutralnych". Mogą stać się nimi: kwiaty, słodycze, ale też delikatna biżuteria dla pań i zegarki dla panów.
  • Dzień Kobiet - to dzień, w którym od wielu już lat królują bukiety i jest to zwyczaj, którego nie warto zmieniać.

Prezenty

Opuść komentarz